Hi-Fi Banda, Pezet & Malolat, Fisz & Emade 9.05.2012 Wrocław

14 Maj

Część znajomych z hiphopowego środowiska narzeka, że w wielu miastach Polski organizatorzy juwenaliów znów stawiaja na rock i disco polo zamiast na hip-hop. Na szczęście Wrocław jest tu wyjątkiem, bo sponsorem hiphopowych artystów jest Żywiec, dzięki któremu na przykład HiFi Banda mogła – jak mowił Diox – po raz pierwszy zarobić konkretne pieniądze za koncert. 9 maja 2012 przed HiFi Bandą na Wyspie Slodowej było jednak malo ludzi, a gdy wchodziłem swój koncert kończył Majkel z ciekawą wokalistką. HiFi Banda sięgała po materiał ze wszystkich płyt, oraz solowe nagrania Dioxa i Hadesa ze znakomitej płyty Nowe dobro to zło, a nawet po nagrany z Chadą diss na Donia Sześciogwiazdkowy skurwiel. Mimo wczesnej pory, dali zdecydowanie najlepszy koncert wieczoru, przyciagnęli pod scenę mnóstwo ludzi, oddali hołd wrocławskiej ekipie graffiti IFCC, a Dioxowi i Hadesowi pomagali DJ Kebs i Czarny, który pozostał na scenie dłużej, towarzysząc kolejnym artystom. Bowiem na scenie z zywym składem zainstalowali się Pezet i Małolat.

Niestety bracia Kaplińscy zostali źle nagłośnieni, a i wybór repertuaru mógł być lepszy. Bowiem dominowały piosenki z Muzyki rozrywkowej zamiast najlepszych kawałków Pezeta z Muzyki poważnej. Juwenaliowa publiczność wolałaby bardziej posłuchać największych przebojów jak Seniorita czy Otwieram wino, jednak Pezet przekonany, że oglądać go będzie rockowa publiczność postawił na dynamiczne utwory i tylko Refleksje i Ukryty w mieście krzyk przypominały czasy płyt z Noonem. Z kolei Małolat ze swojej najlepszej płyty W pogoni za lepszej jakości zyciem zapodał tylko Rap z boiska i Piszę tekst i stawiał głównie na wspólne utwory z bratem.

Kolejni bracia – Waglewscy, czyli Fisz i Emade równiez zagrali z żywym składem, ale zostali o niebo lepiej nagłośnieni. Promowali głównie swój ostatni, najgorzej sprzedający się album w dyskografii – Zwierzę bez nogi, jednak znaleźli czas na Imitacje czy 30 centymetrów ze swoich wcześniejszych płyt dla Asfaltu.

Ocena:

HiFi Banda 4/5

Pezet & Małolat 3/5

Fisz & Emade 4/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: