Trasa AZ + Hiphopowy Tydzień

17 Lu

W zeszłym tygodniu 5.02.2012 prezentacją o historii hip-hopu miałem zaszczyt otworzyć Hiphopowy Tydzień – warsztaty dla młodzieży, które w głogowskim klubie Mayday prowadzili m.in. dwukrotny mistrz Polski w beatboksie – Zgas, DJ Zapp, oraz Waldemar K.A.S.T.A., który w piątek 8.02.2013 uświetnił imprezę własnym koncertem, wspomagany przez DJa Creona.

O ile moja prezentacja była w dużej mierze multimedialna – bo prócz slajdów i teledysku użyłem kilku płyt winylowych, to Zgas przepięknie opowiadał i pokazywał esencję beatboksu, niczym 10 lat temu Pan Duże Pe mówił mi o swoim freestylu. No i Waldemar K.A.S.T.A., który w pierwszej części postawił na nowsze utwory, a im bliżej końca, tym częściej sięgał po swoje klasyki sprzed 10 lat. A zakończył niespodziewanym coverem piosenki Wieża radości grupy Sztywny Pal Azji.

Dzień później udaliśmy się do wrocławskiego klubu Brooklyn aby zobaczyć AZ, który wygląda tak młodo, że gdy zamawiał colę tuż obok mnie przy barze, to go nie poznałem. Organizatorzy przygotowali na ten dzień zbyt wiele supportów, jednak ograniczonych do jedynie 6 utworów. Pochodzący z Nowej Rudy I Got The Mic dzięki piosence o szczęściu został entuzjastycznie powitany, jednak kolejni artyści mieli mniej szczęścia – włącznie z pochodzącą z Opola grupą Okoliczny Element. Dopiero Wojtas porwał publikę oldschoolowym repertuarem Wzgórza Ya-Pa-3, ale rapował także solowe kawałki, w tym jeden z nadchodzącej w kwietniu płyty. Został tak doskonale przyjęty, że dał z siebie wszystko i ochrypł w połowie koncertu. Zawiódł nieco Pih, który ze swoimi hypemanami miał zbyt mało czasu aby się rozkręcić, bo ma przecież najlepsze teksty z polskich raperów.

Sam AZ występował jedynie przez godzinę, w której nie zabrakło klasyków z Doe Or Die, a nawet nagrań grupy The Firm, którą raper tworzył m.in. z Nasem i Foxy Brown. Po koncercie Pih dał mu kilka płyt do podpisania, w tym jedną z 1995 roku.

Ocena:
Waldemar K.A.S.T.A. 3/5
oKOLICZNY eLEMENT 3/5
I Got The Mic 3/5
Pih 3/5
Wojtas 4/5
AZ 3/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: