Bisz – Wilk chodnikowy (winyl + 7″)

19 Lu

Bisz
Pochodzący z Bydgoszczy Bisz (Jarosław Jaruszewski, ur. 9 V 1984) trafiał na listy sprzedaży już ze swoją grupą B.O.K., a rymuje już od ponad dekady. Jednak dopiero przejście do Fandango Records pod skrzydłami Miuosha dało mu komercyjny sukces za sprawą albumu Wilk chodnikowy (PL#4), który ukazał się właśnie na winylu. Wersję Deluxe wzbogacono o 7″ singiel, a winyle wydano kolorowe.

Sam Bisz mimo zachwytów niektórych recenzentów sprawia wrażenie podrasowanej wersji debiutującego dekadę wcześniej DKA. Zwłaszcza że większość tekstów, które mają być poetyckie, w rzeczywistości napakowane są metaforami i epitetami, które nie służą przekazowi. Otrzymujemy rap o niczym, a w najlepszym przypadku o samym Biszu. Z egocentrycznych tekstów najlepsze wrażenie robią Indygo i Banicja, ale głównie za sprawą flow, które przypomina nieco O.S.T.R.

Natomiast w przeciwieństwie do nagrań DKA, wielkim atutem krążka jest produkcja. Bowiem podkłady, za które odpowiadają m.in. Pawbeats, Bob Air czy Brudny Wosk sprawiają, że teksty Bisza zamiast banalnych stają się nastrojowe i klimatyczne. Dlatego mimo wszystkich wad zaliczyłem Wilka chodnikowego do czołówki najlepszych płyt 2012 roku, choć wolałbym, aby na następnych płytach Bisz zastąpił swój egocentryzm bardziej konkretnym przekazem.

Ocena: 4/5

Jedna odpowiedź do “Bisz – Wilk chodnikowy (winyl + 7″)”

  1. ktoś 24 lutego, 2013 @ 10:14 pm #

    facet, nie porównuj mi tego no name z DKA, Dka teraz nagrywki robi, a jakie robi to zobacz sobie i lepiej o tym napisz artykuł, bo facet się rozwinął, dziękuję, dobranoc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: