Jessie J – Alive

5 Paźdź

Drugi album jest dla debiutanta zazwyczaj sprawdzianem czy jest on w stanie zostać artystą jednego przeboju, czy też zostać w pamięci na dłużej i wejść do klasyki. 25-letnia Jessie J stała się sławna za sprawą takich piosenek jak Domino, w którym naśladowała Katy Perry. Trzeba przyznać, że nawet lepiej, od niektórych przebojów oryginalnej artystki. Jej drugi album niestety obnaża brak talentu, który Jessie J próbuje nadrabiać a to bardziej erotycznymi występami na letnich festiwalach, lub przerysowaną emocjonalnie interpretacja piosenek, w której idzie znacznie dalej, niż młodsza od niej o 4 lata  Demi Lovato, która ma prawo jeszcze poszukiwać swojego miejsca w muzyce. Wręcz karykaturalnym tego przykładem jest piosenka I Miss Her.

Pozostałe piosenki, choć wyprodukowane przez znanych producentów jak Dr Luke brzmią strasznie nudno i przeciętnie, zwłaszcza że producenci nawet nie silili się, aby temu kiczowi nadać choć pozory nowoczesności. Zwłaszcza, że Jessie J trzymając sie pop rockowej konwencji stylistycznej w czasach, gdy rock zjada własny ogon sama wyklucza  jakiekolwiek nowatorstwo. Sytuacji nie ratują nawet goście jak Dizee Rascal, Brandy czy Becky G. Jedyną piosenką, która przekonała mnie – choć nie do końca – jest Daydreamin oparta gdzieś na korzeniach muzyki funk. Za to przyznaję Jessie J jeden punkt.

Dodam, ze przyczyną tak słabej płyty nie jest stylistyka – bo wystarczy posłuchać ostatnich płyt Katy Perry czy Carly Rae Jepsen jako dowód, że w tej stylistyce nadal można nagrywać świetne płyty. Tyle, że aby osiągnąć taki sukces trzeba mieć talent, którego Jessie J najwyraźniej brak.

1/5

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: