Paweł Kukiz a wybory samorządowe w Polsce 2014

5 List

Okręgi Jednomandatowe jako znacznie bardziej sprawiedliwe odzwierciedlenie wyboru obywateli zacząłem popierać około 10 lat temu po wysłuchaniu wykładu Prof. Jerzego Przystawy, który dzięki pomocy Prof. Czesława Oleksego pokazał robiące wrażenie symulacje i przykłady z realnej historii Włoch i Wielkiej Brytanii. Godnym kontynuatorem idei JOW okazał się Paweł Kukiz, który właśnie w tym tygodniu wydaje album Zakazane Piosenki poprzedzony przebojem Samokrytyka, który choć utrzymany w klimatach jarocińskiego punka, odwagą, zaangażowaniem i szczerością dorównuje młodym polskim raperom.

16 października Paweł powiedział mi, że podczas spotkania z Prof. Przystawą wiedział że nie przetrzyma on operacji na raka, dlatego na liście popierającej JOW jego podpis widnieje jako pierwszy. Paweł mówił, że powinniśmy postawić Profesorowi Przystawie pomnik i ja się jak najbardziej z nim zgadzam, bo pamiętam, że Profesor nawet mimo choroby był uczynny, miał na sercu dobro Polski i zawsze znajdował czas na wysłuchanie mnie w sprawach uczelni i przyszłego doktoratu i jest dla mnie zaszczytem, że jako student mogłem mieć u niego bardzo dobry z fizyki ciała stałego.

W efekcie wybory samorządowe odbywają się jednomandatowo już na poziomie rady miasta i gminy, jednak obaj z Pawłem dążymy do zastosowania ordynacji JOW także w powiatach, czego wyrazem jest ten spot:

Paweł Kukiz w wyborach 2014 wspiera Bezpartyjnych Samorządowców, natomiast do Rady Powiatu w Głogowie popiera kandydata Nowek Prawicy, zwolennika Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i oddłużania samorządów. Myślę, że dla Nowej Prawicy, która wśród młodzieży do 30 roku życia ma najwięcej bo 30% poparcia taka ordynacja pomogłaby wygrać i zrealizować program likwidacji biurokracji, podatków, niepotrzebnych opłat i absurdów prawnych, tak aby zamiast urzędników to ludzie sami decydowali o własnych, uczciwie zarobionych pieniądzach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: