Wybory do Rady Miasta i na Prezydenta w Głogowie unieważnione!

6 Kwi

PKWWedług założonego w stanie wojennym rządowego ośrodka CBOS sądy w Polsce utraciły zaufanie społeczne, bo nie ufa im już 52% Polaków. Taki stan wynika z fatalnego orzecznictwa, więc zamiast stosować wobec sędziów odpowiedzialność zbiorową, np. przez brak podwyżek ich pensji, jestem zwolennikiem traktowania ich indywidualnie, tak aby uczciwi sędziowie byli szanowani, a nieuczciwi – napiętnowani medialnie jak np. zbrodniarze stalinowscy. Służy temu np. moja sprawa, którą zgodził się rozpoznać Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, dzięki czemu mam możliwość publicznej oceny pracy sędziów i podania ich nazwisk do publicznej wiadomości.

Podobnie potraktuję też sędziów, którzy mieli obowiązek rozpoznać mój wniosek w przedmiocie ważności wyborów samorządowych 2014. Wnosiłem o uznanie ważności wyborów do Rady Miasta Głogowa, na prezydenta miasta Głogowa, oraz o stwierdzenie nieważności wyborów do Rady Powiatu w Głogowie, oraz sejmiku dolnośląskiego. Sąd Okręgowy w Legnicy odmówił jego rozpoznania, z kolei Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił moje zażalenie na brak rozpoznania, twierdząc (uwaga!), że, „Sąd nie jest od przeprowadzania postępowania dowodowego” (!) i to mimo że dostarczyłem Sadowi na karcie SD wprowadzający ludzi w błąd oficjalny klip wyborczy PKW, oraz wykaz anomalii statystycznych, które według praw statystyki nie miały prawa się zdarzyć, wskazując iż do sfałszowania wyników wyborów doszło w 8 komisjach z około trzydziestu (w 8 komisjach było 40% głosów nieważnych a w pozostałych około 2%, co ciekawe głosy fałszowano na korzyść PSL i PO, a na niekorzyść PiS i Nowej Prawicy, natomiast glosy dla SLD policzono uczciwie, wnosiłem tez o powołanie biegłego statystyka). Pod uzasadnieniem podpisali się sędziowie:

Elżbieta Kunecka
Jarosław Błaszczak
Jacek Witkowski

Ponadto warte zapamiętania są nazwiska sędziów, którzy postanowieniem z 29 stycznia 2015 (Sygn. Akt. III Sp 1/15) stwierdzili, że ustawa o skardze na przewlekłość postępowania nie ma zastosowania (!) w przypadku protestów wyborczych. Pod tym orzeczeniem podpisali się sędziowie:

Maria Pietkun
Irena Różańska-Dorosz (ciekawe, czy jest spokrewniona z Goldbergiem-Różańskim?)
Barbara Staśkiewicz

Co ciekawe, Sąd Apelacyjny postanowieniem Sygn. Akt. III A Pz 33/15 oddalając moje zażalenie w całości, nieopatrznie spowodował, że wybory na Prezydenta i do Rady Miasta Głogowa przestały być ważne! Bowiem w moim wniosku wnosiłem o uznanie za nieważne wyborów jedynie do rady Powiatu Głogowa i sejmiku dolnośląskiego, a za ważne – wyborów na prezydenta i do rady Miasta Głogowa (ponieważ tam liczba głosów nieważnych wynosiła ledwie 2%). Oznacza to, ze przeciwnicy prezydenta Rokaszewicza, oraz wybranej Rady Miasta mogą teraz zarzucać nieważność decyzji Rady Miasta i Prezydenta w skargach do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, powołując się na postanowienie Sadu Apelacyjnego z 19 marca 2015 (Sygn. Akt. III A Pz 33/15), który ostatecznie odmówił uznania wyborów na Prezydenta i do rady Miasta Głogowa za ważne.

Oczywiście brak tu tak spektakularnych oszustw jak np. zgubienie 130 tysięcy głosów na Śląsku, ale jak to mówią – „lepsze jest wrogiem dobrego” – dlatego wskazani sędziowie chcąc „przyklepać” wynik sfałszowanych wyborów, zrobili przy okazji swoim władzom niedźwiedzią przysługę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: