Były poseł UD Ludwik Turko sam łamie prawo, a poucza Prezydenta RP

27 Gru

Ludwik Turko2

Były poseł Unii Demokratycznej Ludwik Turko jako polityk nie ma szczęścia do wyborców, bo po 2 kadencjach w Sejmie jego partyjka Unia Wolności skończyła żywot z 3% poparcia, a on sam przegrał wybory samorządowe 2006 roku startując z list komitetu Rafała Dudkiewicza. Mimo porażek, ten fizyk-emeryt nadal chce odgrywać kluczową rolę a to we władzach uczelni, a to głośno odmawiając przyjęcia medalu od nowo wybranego przez Polaków Prezydenta Andrzeja Dudy, za działalność polityczną w Solidarności, przez którą jego doktorant – Ludwik Lehmann – nigdy nie zrobił doktoratu z cząstek elementarnych, gdyż nie mógł kontaktować się ze swoim promotorem. Przyczyną tak spektakularnej „odmowy” jest próba upokorzenia prezydenta Polski za zaprzysiężenie 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wybranych przez nowy Sejm VIII kadencji i zarzut rzekomego „łamania prawa”. Jednocześnie ten sam Ludwik Turko kreuje się na „obrońcę praworządności”. Czy naprawdę?

Innego zdania jest Naczelny Sąd Administracyjny, który stwierdził „rażące naruszenie prawa” i wyrokiem z 23 stycznia 2002 uznał NIEWAZNOŚĆ dwóch decyzji Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, przy których wydaniu brał udział Prof. Ludwik Turko jako Dyrektor do spraw dydaktycznych wydziału fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego (Sygn. Akt. II SA 1661/2000). Jaka była jego rola? Chętnie podzielę się faktami i dokumentami, więc zainteresowane osoby proszę o kontakt prywatny. Generalnie chodzi o to, że jako Dyrektor do spraw dydaktycznych inicjował wspólnie z kierownikiem studiów egzaminy, których nie było w programie studiów doktoranckich w celu usunięcia doktorantów ze studiów. Dlatego do sprawy byłego posła Ludwika Turko będę jeszcze wracał, zwłaszcza że kariera studencka jego syna i córki może budzić zaciekawienie, podobnie jak jego działalność w komisjach habilitacyjnych, gdzie zasiadał jeszcze w 2015 roku i metodami pozaprawnymi próbował niszczyć habilitacje pracowników naukowych i usuwać ich z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czy zatem tak desperacko broniony przez byłego posła UD model nauki i prawa w Polsce wart jest jeszcze kontynuowania? Innego zdania jest Prof. Ryszard Legutko, który podczas jednej z jesiennych konferencji powiedział mi, że możemy spodziewać się gruntownych zmian w nauce, że o granty – zwłaszcza interdyscyplinarne – będzie łatwiej, a zgłoszone patologie zostaną skutecznie zwalczone. Ciekawe co na to emerytowany fizyk i były już poseł UD? Cóż, jego przypadek nauczył mnie, że łączenie nauki z polityką daje groteskowy efekt i zamiast zapisywać się do partii w rodzaju Unia Demokratyczna lepiej po prostu angażować się w konkretne idee, bez szkodzenia innym i walk o stanowiska.

Nic więc dziwnego, że w środowisku naukowym wybryk byłego posła UD został przyjęty dość chłodno. Prof. Stanisław Karpiński, członek Narodowej Rady Rozwoju studzi emocje: Kim jest Prof. Turko? Jest typowym post PRL-owskim naukowcem, fizykiem teoretykiem, bez szczególnego (znaczącego) dorobku naukowego (większość publikacji w ministerialnej kat. B). Jest byłym posłem na Sejm RP I i II kadencji. Jest byłym Sędzią Trybunału Stanu i członkiem Unii Demokratycznej. Dlatego jego działalność „naukowa:” jest poboczna i bez znaczenia odkrywczego i naukowego. Jaki profesor takie zachowanie i taka odmowa. Śmiechu warte. A Wybiórcza, TVN i inne media byłego reżymu robią z igły widły i podbijają bębenek.

 

Jedna odpowiedź do “Były poseł UD Ludwik Turko sam łamie prawo, a poucza Prezydenta RP”

  1. Prof. Stanisaw M. Karpi}ski 28 grudnia, 2015 @ 7:59 am #

    Prof.Turko odmawiając przyjęcia tego Krzyża, zaprzecza swojej własnej działalności opozycyjnej w PRL, gdyż tego odznaczenia nie przyznaje Prezydent RP czy jakaś tam Kapituła. Krzyż ten, jest jedynym odznaczeniem państwowym przyznawanym na wniosek IPN i musi być potwierdzony, udokumentowaną w archiwach IPN, działalnością opozycyjną i represjami. Prezydent „tylko” zatwierdza wniosek IPN, a nie jest promotorem tego odznaczenia. Dlatego Prof. Turko twierdząc, „że od tchórza nie przyjmie odznaczenia” ośmiesza tak naprawdę siebie, swoją opozycyjną działalność i IPN. Innymi słowy, rżnie głupa i prowadzi działania polityczne w celu zdyskredytowania Prezydenta RP i obecnego Rządu PiS w celu uzyskania określonych korzyści politycznych.

    Kim jest Prof. Turko? Jest typowym post+PRL-owskim naukowcem, fizykiem teoretykiem, bez szczególnego (znaczącego) dorobku naukowego (większość publikacji w ministerialnej kat. B). Jest byłym posłem na Sejm RP I i II kadencji. Jest byłym Sędzią Trybunału Stanu i członkiem Unii Demokratycznej. Dlatego jego działalność „naukowa:” jest poboczna i bez znaczenia odkrywczego i naukowego. Jeśli profesor i naukowiec nie może pokazać swoich wybitnych dokonań, wybitnych wypromowanych doktorantów, cytowań swoich przełomowych prac, wystąpień na międzynarodowych konferencjach zwłaszcza w fizyce teoretycznej to jest cwaniakiem i zaściankowym „naukowcem” rodem z PRL. W moim laboratoriom z podobnym dorobkiem do dorobku Prof. Ludwika Turko mam zatrudnionych postdockow. Wstyd, pasożytnictwo i warcholstwo intelektualne przez Pana przemawia, Prof. Turko. Do tego jest Pan tchórzem i kłamcą, na bakier z prawem, Panu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie nie dorasta Pan do kostek.Zastanów się Pan (teoretycznie) nad swoim żywotem. Jaki profesor takie zachowanie i taka odmowa. Śmiechu warte. A Wybiórcza, TVN i inne media byłego reżymu robią z igły widły i podbijają bębenek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: