Assasination of Paweł Chruszcz

11 Czer

31 maja 2018 po 2 godzinach poszukiwań kibice Chrobrego Głogów odnaleźli powieszone na przechylonym słupie energetycznym zwłoki zaginionego dzień wcześniej radnego Pawła Chruszcza. Oprócz stwierdzonej przez prokuraturę oficjalnej przyczyny śmierci – uduszenia podwójną pętlą – nieoficjalnie wiadomo, że policja znalazła na ramieniu Pawła dodatkowe ślady ucisku, dlatego śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa lub samobójstwa z udziałem osób trzecich, zwłaszcza że Paweł był umówiony na przekazanie swoich materiałów agentowi CBA.

Paweł Chruszcz mocno angażował się m.in. w bulwersującą sprawę znęcania się nad przedszkolakami w Zielonym Przedszkolu i w ujawnienie przekroczenia norm trującego arsenu w powietrzu. Jednak pogróżki – także drogą oficjalną, od związanego z SLD i PO Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza – zaczął otrzymywać dopiero wtedy, gdy wykrył afery bezprzetargowych prywatyzacji głogowskich przedszkoli za 1/3 ich rynkowej ceny.

Wbrew plotkom rozsiewanym przez otoczenie prezydenta Głogowa, Paweł nigdy nie leczył się psychiatrycznie i nie zamierzał się zabijać, bo był wyrachowany. 3 lata temu wyznał mi, że studiował politologię w Warszawie bo to „najłatwiejsze studia” a w polityce trzeba być bezwzględnym wobec konkurentów i chodzi o znalezienie problemów, interesujących dla potencjalnych wyborców i się ich trzymać. Od amerykańskich wykładowców nauczył się, że najważniejsze w polityce to konsekwentna storyline.

Pierwszy raz poznałem go, gdy jako początkujący dziennikarz pisał o moich hiphopowych książkach dla lokalnej gazety, ale wówczas niczym się nie wyróżniał tylko cicho, bez emocji notował to co mu mówiłem. Potem w 2015 spotkaliśmy się, gdy promowałem JOWy we współpracy z Pawłem Kukizem, a rok później dzielił się ze mną wiadomościami o emitowanym przez hutę miedzi Głogów arsenie. Wtedy też widziałem łzy w jego oczach gdy mówił o śmierci ojca. Osierocił żonę i dwoje dzieci, w tym synka z zespołem Downa. We wtorek 5 czerwca o 14:00 mszę za Pawła odprawił w Głogowie Ks.Tadeusz Isakowicz Zaleski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: